Co si s sebou vzít na letní tábor?

Po skončení školního roku se mnoho dětí vydává na letní tábor.

 V závislosti na aktivitách, které jsou na programu tábora, může být seznam věcí, které si dítě musí vzít s sebou, dlouhý. Ujistěte se, že vaše dítě má každý den vše, co potřebuje, aby byl denní tábor zábavný a příjemný.

 

Batoh

Pokud si Vaše dítě veze na tábor spoustu věcí, je důležité vybrat správný batoh, který to všechno unese. Ten samý, který Vaše dítě používalo během školního roku, nemusí být pro tento úkol vhodný.

 

Zde je několik věcí, které je třeba zvážit při výběru správného batohu pro Vaše dítě:

 

Přihrádky. Nejlepší je batoh s více úložnými prostory. Ujistěte se, že některé z přihrádek jsou dostatečně velké, aby se do nich vešla další sada oblečení, plavecká výbava a ručníky, které může denní táborník potřebovat. Vnější kapsy umožňují rychlý přístup k menším předmětům, jako jsou kapesníky, dezinfekční prostředek na ruce, opalovací krém a mobilní telefon.

 

Odolnost. Denní tábor je pro batoh náročný. Vyberte si takový, který je vyroben z odolné tkaniny nebo nylonu. Ujistěte se, že všechny zipy fungují správně.

 

Boční držák na láhev. Snadný přístup k vodě pomůže Vašemu táborníkovi zůstat po celý den řádně hydratovaný.

 

Oblečení na převlečení

 

Počasí bohužel nejsme schopni ovlivnit, proto je potřeba počítat i s variantou deště a bláta. Přibalte jim náhradní oblečení pro případ, že se něco roztrhne, zablátí nebo zmokne. A nezapomeňte přibalit další páry ponožek a spodního prádla. Není nic horšího než prožít den s mokrými a špinavými ponožkami nebo spodním prádlem.

 

Je také dobré přibalit náhradní pár bot (nejlépe s uzavřenou špičkou) pro případ, že by ty, které mají na sobě, zmokly nebo byly zablácené. Tyto náhradní boty uložte do plastového sáčku odděleně od ostatního oblečení.

 

Náhradní oblečení zabalte do extra velkého uzavíratelného plastového sáčku, aby si děti měly kam nacpat špinavé nebo mokré oblečení.

 

Plavecká výbava

 

Plavání je někdy na táboře týdenní nebo dokonce každodenní aktivitou. Vaše dítě bude potřebovat: Plavky, Brýle, Plavecké boty nebo žabky, Ručníky. Do batohu dejte dítěti prázdný igelitový sáček na mokré plavky a ručníky. Přibalte dítěti dva menší ručníky: jeden na sezení a druhý na osušení po plavání.

 

Ochrana proti hmyzu

 

Zvažte ubrousky proti hmyzu, abyste se vyhnuli štípancům. Usnadní Vašemu dítěti nanášení repelentu a zabrání možnosti, že si postříká oči. Další možností je náramek proti hmyzu.

 

Ochrana před sluncem

 

Pokud se Váš táborník chystá trávit nějaký čas venku, je ochrana před sluncem nutností (i když prší nebo je zataženo). Přibalte si opalovací krém, sluneční brýle a klobouk či kšiltovku. A nezapomeňte si přibalit balzám na rty s ochranným faktorem SPF, abyste předešli popraskání rtů.

 

Toaletní potřeby

 

Svého táborníka budete chtít poslat na cestu s dostatečným množstvím toaletních potřeb. Skvěle se hodí cestovní lahvičky. Mezi věci, které můžete zvážit, patří: základní lékárnička (včetně antiseptických ubrousků a mastí, náplastí, polštářků na puchýře), dezinfekční prostředek na ruce, kapesníky, vlhčené ubrousky.

 

Pokud Vaše dítě nosí kontaktní čočky, přibalte mu záložní brýle pro případy, kdyby měl podrážděné oči. Náhradní brýle mohou být také záchranou, pokud Váš obrýlený táborník ztratí nebo rozbije své hlavní brýle.

 

Pokud Vaše dítě potřebuje léky (na předpis nebo volně prodejné), nezapomeňte je předat táborové zdravotnici s pokyny, kdy je má podat. Inhalátory se také předávají zdravotnici.

 

Dostatek vody a oběhový box

 

Voda je pro Vaše dítě na táboře nejlepším nápojem. Nejenže nejlépe zažene žízeň, ale také neobsahuje cukr a kalorie jako mnoho jiných nápojů. Přibalte s sebou plnitelnou láhev.  Snažte se vyhnout balení sladkých nápojů, včetně limonád, sportovních nápojů a ovocných šťáv. Mějte na paměti, že Vaše dítě nemusí mít snadný přístup k nádobí. Zabalení oběda do plastového obědového boxu s příbory mu dává volnost jíst, ať je kdekoli. Permanentním fixem můžete označit nejdůležitější věci: batohy, oblečení, boty, ručníky a igelitové tašky. Na označení lahví se hodí maskovací páska, malířská páska nebo široké gumičky.

 

 

Pojištění na dětský letní tábor

 

Dětské úrazy neminou během letních prázdnin ani letní tábory. Jejich častou příčinou jsou sportovní aktivity, kdy děti vyvíjí více pohybu než během školního roku. Z těchto důvodů pojišťovny nabízejí krátkodobá pojištění úrazu dětí. Toto pojištění můžete využívat nejen na letní tábory, ale také na ostatní aktivity v průběhu prázdnin. 

 

Pojišťovny každým rokem řeší kolem 200 tisíc pojistných událostí, které souvisejí s dětskými úrazy. Toto riziko se zvyšuje právě v letním prázdninovém období. Při jízdě na kolečkových bruslích nebo jízdě na kole mohou děti přijít k úrazu. Pro malé děti jsou také velkým nebezpečím trampolíny.

 

 Vhodnou prevencí proti úrazům u dětí jsou krátkodobá pojištění, kdy toto připojištění můžeme využít např. na specifikované období. Může se jednat o letní tábor, příměstský tábor, soustředění nebo školu v přírodě. 

 

Na našich táborech OM Campu děti naleznou velké sportovní vyžití a bezpečnost dětí je naší prioritou. Z tohoto důvodu doporučujeme rodičům dětí, které putují na náš tábor, aby využili možnost tohoto připojištění. Náš tým OM Campu Vám samozřejmě s vhodným připojištěním pomůže nebo připojištění Vašeho dítěte přímo zajistí.