Jaký je ideální věk pro účast na letním táboře?

Jednou z nejčastějších otázek rodičů při přihlašování dětí na letní tábor je, jaký je ideální věk pro účast na letním táboře? Cílem každého rodiče je, aby si děti tábor užily. Proto by se měli zajímat jaký je ideální věk pro první účast na letním táboře.

Pravdou je, že ideální věk pro účast na letním táboře závisí na vyspělosti dítěte. Většinou se jejich první letní tábor shoduje s tím, že poprvé spí mimo domov a tato situace může být pro ně obtížná.
Organizátoři, kteří pořádají letní tábory, velmi dobře vědí, jak tuto situaci řešit. Mají pro děti připravené zábavné a vzdělávací aktivity, aby se co nejlépe začlenily do kolektivu, komunikovaly s ostatními dětmi a užily si tábor naplno.

Doporučení k účasti na letním táboře je, aby děti, které jsou velmi vázány na své rodiče, se zúčastnily svého prvního letního tábora v doprovodu kamaráda nebo příbuzného. Děti se tak cítí bezpečněji a snižuje se pravděpodobnost, že se jim po rodičích bude stýskat.

První letní tábor u dítěte se obvykle koná ve věku od 5 do 8 let. Dobrým základem a tipem je přihlásit je na příměstské tábory. Výhodou těchto táborů je, že využívají stejný školní rozvrh, který už dítě zná, a zůstávají doma přes noc. Díky tomu je jejich první táborová zkušenost baví a mohou se lehce přizpůsobit.

Pokud však chceme své dítě přihlásit na tábor s přenocováním, je vhodné, aby dětem bylo alespoň 8 let. Na těchto táborech mají děti už i v takto malém věku nezapomenutelné zážitky. A vyzkoušejí si jaké to je, trávit s ostatními dětmi 24 hodin denně.